به گزارش ایرنا، عون شنبه (۱۸ دی) در دیدار با اعضای هیئت پارلمانی ایران به ریاست علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: «امیدواریم تلاش‌های صورت گرفته برای حل بحران سوریه به ایجاد راه‌حلی برای پایان رنج‌های آوارگان سوری کمک کند.»

وی افزود: «تعداد آوارگان سوری در لبنان حدود نصف جمعیت آن شده و این وضعیت پیامدهای منفی برای اوضاع اقتصادی و امنیتی لبنان داشته است.»

رئیس‌جمهور لبنان با تأکید بر «اهمیت همکاری‌ها برای مقابله با تروریسم»، خاطرنشان کرد: «نیروهای نظامی و امنیتی لبنان با عملیات پیش‌دستانه در رویارویی با تروریست‌ها به موفقیت‌هایی دست‌یافته‌اند.»

بروجردی نیز در این دیدار مواضع ایران را دربارۀ تحولات منطقه‌ای به‌ویژه در سوریه و تلاش‌های انجام گرفته برای ایجاد راه‌حل سیاسی بحران سوریه بر پایۀ گفت‌وگو بین طرف‌های مختلف سوری تشریح کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ابراز امیدواری کرد مذاکرات آینده برای حل بحران سوریه در آستانه بتواند به راه‌حل سیاسی مطلوب دست یابد.

اعضای هیئت پارلمانی ایران که عصر پنجشنبه (۱۶ دی) از طریق مرز زمینی سوریه و لبنان وارد لبنان شدند، پنجشنبه‌شب با فراکسیون حزب‌الله در پارلمان لبنان به ریاست محمد رعد ملاقات و گفت‌وگو کردند.

اعضای این هیئت همچنین شنبه (۱۸ دی) با سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله دیدار و با وی دربارۀ تحولات سیاسی در منطقه گفت‌وگو کردند.

بروجردی و هیئت همراه وی علاوه بر دیدار با رئیس‌جمهور لبنان و نبیه بری، رئیس مجلس لبنان، قرار است با سعد حریری، نخست‌وزیر لبنان، نیز دیدار و گفت‌وگو کنند.