شهرهای مختلف سوریه امروز شاهد درگیری های بسیار بود که در این بین شهر های حماه، تدمر، لاذقیه و دمشق در صدر این اخبار می باشند.

🔷حماه

🔶رزمندگان ارتش کامیونی را که حامل سلاح و تجهیزات برای تروریست ها و به مقصد حماه بود را شناسایی و متوقف کرده اند.

🔷تدمر

🔶روز گذشته جنگنده‌های ائتلاف تحت رهبری امریکا مواضع داعش در تدمر را هدف یک حمله هوایی سنگین قرار دادند. در این حمله ۱۶ فروند جنگنده ائتلاف امریکایی حضور داشت و به گفته سخنگوی این ائتلاف، با شلیک ۲۲ موشک، ۲۲ هدف داعشی به‌صورت کامل منهدم شد. بر اساس این گزارش، بر اساس این گزارش، ائتلاف امریکایی از ترس آنکه مبادا تسلیحاتی که داعش به آن دسترسی یافته علیه آنها استفاده شود، اهدافی متعلق به داعش در تدمر را هدف قرار دادند که طی آن ۱۴ دستگاه تانک، سه دستگاه توپ ضدهوایی به همراه چند ساختمان محل استقرار این تروریست‌ها منهدم شدند.
اگر انهدام ۱۴دستگاه تانک درست باشد، داعش تقریبا نیمی از آنچه را که در حمله به تدمر به غنیمت گرفته بود، از دست داده است. البته در طول چند روز گذشته تعدادی از این تانک‌ها هم توسط بالگردها و جنگنده‌های روسی منهدم شده بودند. اما اینکه ۱۶ جنگنده برای شلیک ۲۲ موشک که به احتمال زیاد AGM ماورویک بوده‌اند، جای سوال دارد. به‌جز آنکه برخی ازاین جنگنده‌ها، نقش آفندی داشته‌اند.

🔷لاذقیه

🔶به طور رسمی ، امروز پس از چهار سال ، هواپیماهای مسافربری تابع دولت سوریه از فرودگاه الباسل در شهر لاذقیه به سمت ابوظبی و کویت ، پرواز کردند.

🔷دمشق

🔶تروریست‌های مناطق “زاکیه” و “الدیرخبیه” واقع در حومه جنوبی دمشق، طی توافقی با دولت سوریه، خود را تسلیم نیروهای امنیتی کردند