سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، بعد از ظهر جمعه در گفتگو با دانشجویان لبنانی اعیاد مبارک روزهای اخیر از جمله میلاد رسول الله را به همه مسلمانان و مسیحیان تبریک گفت و تاکید کرد که رسانه‎های غربی نتوانستند چهره اسلام به عنوان دین رسول اسلام تخریب کنند.

نصرالله با بیان اینکه گروه های تکفیری سال‌هاست دست به کشتار فراگیر در سطوح فرهنگی، تمدنی و فکری زدند، گفت: «فکر وهابی که پشتوانۀ تکفیری هاست می خواهد خودش را بر همه تحمیل کند». نصر الله یادآور شد که به همین دلیل، «در سال های گذشته، تکفیری ها در مناسبت های مربوط به اهل تسنن و تشیع، عملیات انتحاری انجام دادند».

استفاده از کودکان برای عملیات انتحاری از سوی گروه های تکفیری

دبیر کل حزب الله با اشاره به حملۀ انتحاری هفته گذشته دمشق که در آن یک دختر بچه توسط والدینش برای حملۀ تروریستی استفاده شد، گفت: «بر هر مسلمانی واجب است آن قاتل وحشی که دخترانش را برای کشتن دیگران به عملیات انتحاری واداشت محکوم کند». او به ریشه داشتن چنین اقداماتی در افکار وهابیان تکفیری اشاره کرد و افزود: «بوکوحرام از ده ها دختر کوچک برای عملیات انتحاری در بازارها، مساجد و کلیساها استفاده کرد».

توطئۀ غرب برای ربط دادن داعش به اسلام

نصر الله با بیان اینکه اسلام ما یکی و همان دین پیامبر(ص) است و اسلامی تروریستی و افراط گرا وجود ندارد، گفت: «رسانه های غربی با ارتباط دادن جنایات داعش به اسلام، توطئه می کند». او تأکید کرد: «محکوم کردن جنایات داعش واجب است، خواه قربانیان از ما باشند یا از غیرما».

ترکیه پس از حمایت گسترده از داعش اکنون در آتش آن می سوزد

او دربارۀ حمایت ترکیه از داعش و جریان تکفیری نیز گفت: «جهانیان می دانند که هیچ کس مانند ترکیه از داعش حمایت نکرد». او افزود: « دربارۀ نقش ترکیه در کمک به ورود داعش به عراق و سوریه بحثی نیست و این کشور امروز در آتش تکفیری ها می سوزد». نصرالله گفت: «ترکیه هنوز از حمایت از داعش درس نگرفته و در حالی که در سوریه با آنها می جنگد در موصل حمایتشان می کند». دبیر کل حزب الله تأکید کرد: «ترکیه باید موضعی قاطعانه در برابر داعش اتخاذ کند و از سیاست دوگانه در قبال آن دست بردارد».

دبیر کل حزب الله لبنان گفت: «دولت اردن هم باید بعد از حوادث شهر الکرک از حمایت تروریست ها در سوریه درس بگیرد». نصرر الله تأکید کرد: «حمایت از تکفیری ها و عناصر مسلح در آینده گریبانگیر کشورهای حامی آنها خواهد شد».